59815024_2228325854097779_7649945647394586624_o
Ruta Valea Oltului ...

Notifications
Clear all

Ruta Valea Oltului (Sibiu – Băbeni)

Page 1 / 10
Mihai Veghes
(@mihai-veghes)
Helper

Aici veti posta eventualele probleme cu ruta sau cu scenariile din ea, dupa lansarea ei de maine seara.

Ajutor echipa Railstudio Romania - Reskinner si Tester de scenarii.

Topic starter Posted : 17/07/2020 7:30 pm
Brillenschlumpf
(@brillenschlumpf)
New Member Customer

The *.exe is not working

ReplyQuote
Posted : 18/07/2020 8:59 pm
Boeserwolf
(@boeserwolf)
Active Member Customer

Buna

the route is not found in the Train Simulator menu ☹️ 

https://imgur.com/2nKjNs4

This post was modified 1 year ago 3 times by Boeserwolf

AMD Ryzen 7 3700X
NVIDIA GeForce GTX 980
ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME X570-PRO
DDR4 32.768 MB
64-bit Windows 10 (10.0.19041)

ReplyQuote
Posted : 18/07/2020 10:32 pm
Alexandru Spiridon
(@alexandru-spiridon)
Membru Echipa RailStudio Romania Admin
Posted by: @brillenschlumpf

The *.exe is not working

How it's not working ?

Membru Echipa RailStudio Romania - Scripting & Modelare 3D & Reskinuri

ReplyQuote
Posted : 19/07/2020 6:46 am
Alexandru Spiridon
(@alexandru-spiridon)
Posted by: @boeserwolf

Buna

the route is not found in the Train Simulator menu ☹️ 

https://imgur.com/2nKjNs4

After installing the route you need to install the Scenarios pack

https://railstudios.com/product/scenarii-valea-oltului-sibiu-babeni/

ReplyQuote
Posted : 19/07/2020 6:54 am
Boeserwolf
(@boeserwolf)
Active Member Customer

Buna

OK. now it is visible, thank you. Super multimesc 😀 

This post was modified 1 year ago by Boeserwolf

AMD Ryzen 7 3700X
NVIDIA GeForce GTX 980
ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME X570-PRO
DDR4 32.768 MB
64-bit Windows 10 (10.0.19041)

ReplyQuote
Posted : 19/07/2020 10:33 am
Mihai Veghes
(@mihai-veghes)
Helper

Apreciem feedback-ul pozitiv pe care l-am primit in ultimele ore in legatura cu Ruta Valea Oltului si va multumim pentru asta. De asemenea, multumim si celor care au testat scenariile si au descoperit unele probleme minore si ne-au contactat in legatura cu asta, de aceea in aceasta seara venim cu un update de bugfix la Scenarii, care ar trebui sa rezolve toate probleme existente pana acum la acestea.

https://railstudios.com/product/scenarii-valea-oltului-sibiu-babeni/

Ajutor echipa Railstudio Romania - Reskinner si Tester de scenarii.

ReplyQuote
Topic starter Posted : 19/07/2020 6:50 pm
Raul Lica
(@raul-lica)
Active Member Customer

Salutare.

In cazul meu nu pot sa rulez nici un scenariu de pe ruta pentru ca imi da eroarea de Out Of Memory. Ruta se incarca din Tools Edit fara nici o problema. Mentionez ca rulez jocul pe 64 biti si am 16 gb ram / 8 gb pe placa video

Aveti vre un sfat?

Am dat clear cache, am reinstalat scenariile.

ReplyQuote
Posted : 20/07/2020 6:45 am
airmon
(@airmon)
New Member Customer
Posted by: @raul-lica

Salutare.

In cazul meu nu pot sa rulez nici un scenariu de pe ruta pentru ca imi da eroarea de Out Of Memory. Ruta se incarca din Tools Edit fara nici o problema. Mentionez ca rulez jocul pe 64 biti si am 16 gb ram / 8 gb pe placa video

Aveti vre un sfat?

Am dat clear cache, am reinstalat scenariile.

Am aceas problema. Nu reusesc nici cum sa fac sa mearga, imi incarca 2 scenari doar, in care pomi sunt negri si multa vegetatie la fel. Daca incerc sa incarc alte scenari imi apare direct Out of memory

ReplyQuote
Posted : 20/07/2020 6:55 am
Alexandru Spiridon
(@alexandru-spiridon)

Incercati sa faceti un Clean Install inainte, si sa instalati strict ce este necesar, fara alte obiecte, reskinuri "klandestine"....

ReplyQuote
Posted : 20/07/2020 1:03 pm
airmon
(@airmon)
New Member Customer

Adică să șterg tot si sa instalez din nou? Nu mă prea pricep cu jocu

ReplyQuote
Posted : 20/07/2020 1:13 pm
Raul Lica
(@raul-lica)
Active Member Customer

@alexandru-spiridon multumesc pentru raspuns,

Nu am reskinuri clandeschine doar ce e pe site.

Singurele asseturi  dependinge mai numeroase sunt cele de la M300 sau cele pt Jibou - Sarmasag + cele noi pt Bibiu asta

As reinstala jocul doar ca datorita celor de mai sus mi-ar lua f mult re instalarea.

O problema ar fi ca am vechile pacheturi de DA (urma sa iau DA megapack luna viitoare tot pt ruta 🙂 ) dar folosesc f mult RWTOOLS si nu ar fi o problema, oricum am aceiasi eroare out of memory si la scenariu modificat cu swap si original

mai imi lipsesc si vagoanele de marfa payware, desi din nou rwtools ar trebuie sa rezolve asta si macar ar trebuii sa intru in scenariu sa dea eroare de content.

Am un singur scenariu care functioneaa pe Sibiu - Babeni, si anume Sibiu Valcea. Nu inteleg de ce scenariul asta e mai deosebit sau cum il incarca si celelate nu

O sa mai incerc troubleshooting desi chiar daca am editat multe scenarii nu am intalnit niciodata eroarea asta de cand e TS 64 biti si ma cam tine in intuneric.

@airmon ai tot materialul necesar pt scenarii? Ma gandesc sa sa fie o eroare ciudata din cauza lipsei contentului ?

ReplyQuote
Posted : 20/07/2020 2:47 pm
airmon
(@airmon)
New Member Customer
Posted by: @raul-lica

@alexandru-spiridon multumesc pentru raspuns,

Nu am reskinuri clandeschine doar ce e pe site.

Singurele asseturi  dependinge mai numeroase sunt cele de la M300 sau cele pt Jibou - Sarmasag + cele noi pt Bibiu asta

As reinstala jocul doar ca datorita celor de mai sus mi-ar lua f mult re instalarea.

O problema ar fi ca am vechile pacheturi de DA (urma sa iau DA megapack luna viitoare tot pt ruta 🙂 ) dar folosesc f mult RWTOOLS si nu ar fi o problema, oricum am aceiasi eroare out of memory si la scenariu modificat cu swap si original

mai imi lipsesc si vagoanele de marfa payware, desi din nou rwtools ar trebuie sa rezolve asta si macar ar trebuii sa intru in scenariu sa dea eroare de content.

Am un singur scenariu care functioneaa pe Sibiu - Babeni, si anume Sibiu Valcea. Nu inteleg de ce scenariul asta e mai deosebit sau cum il incarca si celelate nu

O sa mai incerc troubleshooting desi chiar daca am editat multe scenarii nu am intalnit niciodata eroarea asta de cand e TS 64 biti si ma cam tine in intuneric.

@airmon ai tot materialul necesar pt scenarii? Ma gandesc sa sa fie o eroare ciudata din cauza lipsei contentului ?

Am tot materialul si imi imi încarcă doar scenariul care zici tu. Sibiu Valcea, dar si pe ala pomi și vegetația se vad negre. Acuma reinstalez si eu jocul din nou casa văd. Cred ca paña la urmă am platit rută degeaba 

ReplyQuote
Posted : 20/07/2020 3:06 pm
airmon
(@airmon)
New Member Customer

Am reinstalat tot jocul, doar cu lucruri descărcate de pe Railstudio si si  imi apare Out of Memory. Altă soluție?

ReplyQuote
Posted : 20/07/2020 3:25 pm
Raul Lica
(@raul-lica)
Active Member Customer

Am incercat toate combinatiile posibile cu setari grafice, RWTOOLS, sters si recreat SDBCache cu baza de date etc tot nu reusesc sa intru in nici un scenariu. Pot sa fac un scenariu si se lanseaza fara probleme dar cele cu ruta nu merg in nici un fel.  Nu inteleg ce se intampla, daca e un asset anume care creaza problemele sau nu. Devine frustrant mai ales ca ruta este superba si vroiam sa-mi petrec zilele libere dupa munca prin scenarii si relaxandu-ma pe ea nu facand troubleshooting.

Banuiesc ca ramane doar zicala veche al unui mare presedinte, Ghinion!

ReplyQuote
Posted : 20/07/2020 4:07 pm
Page 1 / 10
Share:

Mulțumim pentru interesul dumneavoastră!

Mesajul a fost primit cu succes. Vom raspunde in cel mai scurt timp!